Škola šaha u Hrvatskoj i Zagrebu

Instruktor | Dragan Barlov

Škola šaha Hrvatska | Šahovski Velemajstor | Dragan Barlov

Dragan Barlov

Rođen je 30. siječnja 1957. u Kragujevcu u Srbiji. Osvojio je juniorsko prvenstvo Srbije i Jugoslavije 1974. Nakon osvajanja prvenstva Jugoslavije 1986. godine, dodijeljena mu je titula velemajstora i postao je član nacionalne olimpijske šahovske reprezentacije koja je predstavljala Jugoslaviju na Olimpijskim igrama u Dubaiju 1986. i Novom Sadu. 1990. Europsko prvenstvo u Haifi 1988, gdje je osvojio ekipnu srebrnu medalju.

Osvojio je mnoge međunarodne šahovske turnire, uključujući osvajanje ili dijeljenje prvog mjesta u Hallsbergu, Caorleu, Zürichu, Nürnbergu, Beču, Bielu, Sočiju, Berlinu, New Yorku, Las Palmasu itd. Napisao je i sljedeće knjige na engleskom i španjolskom:

• “Dynamic Play In The World Champions' Masterpieces: I think about chess dynamics, therefore I am!”
  • “Pawns, Time and Space in Modern Chess”
  • “Las charlas de ajedrez”
  • “Disculpen las aperturas... Los finales son fundamentales. Primera parte - Peones y piezas menores”
  • “Disculpen las aperturas... Los finales son fundamentales. Segunda parte - Piezas pesadas”

Jezici koji se koriste za nastavu i dopisivanje: srpski, španski - napredni nivo, engleski - napredni nivo, ruski - napredni nivo.

Odaberite odgovarajući tip kursa:

Djeca od 5-7 godina Djeca od 8-10 godina Djeca od 10-12 godina Prijavite se
Djeca od 13-15 godina Djeca od 16–19 godina Prijavite se
Punoletni amateri koji žele savladati šah Prijavite se
Punoletni amateri sa rejtingom od 1400-1800 Punoletni amateri sa rejtingom od 1800-2200 Prijavite se
Vrhunski amateri sa rejtingom od 2200-2400 Prijavite se
Šahisti sa titulom međunarodnog majstora ili velemajstora Prijavite se